تبلیغات
مهندسی عمران - ضد یخ بتن و نگهداری بتن
مهندسی عمران

لینکدونی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ضد یخ بتن و نگهداری بتن

ضدیخ بتن

بتن ریزی در هوای سرد

روغن قالب

کیورینگ بتن

کوتینگ بتن

ضدیخ بتن
ضدیخ بتن
یک  ماده افزودنی بدون کلراید است که و بر پایه مواد نیتروژنی ساخته شده است و برای بکاربردن مواد نیتروژنی و کلسیم نیتروژنی در ضدیخ بتن کاربرد دارد با اثباته منابع علمی به عنوان موادی که بازدارنده خوردگی می باشند نیز در نظر گرفته شده است، ضدیخ بتن بر خلاف موادی که بر پاییه کلراید از طرف منابع علمی و استانداردها  ضدیخ بتن در بتن تنظیم شده است.

کاربرد ضدیخ بتن :

ضدیخ بتن در بتن ریزی در  هوای سرد در محدوده 5+ تا 15- درجه سانتی گراد برای انواع سازه های بتنی استفاده شده و بااستفاده از این ضدیخ بتن  امكان پذیر است.

نکته مهم در مورد ضدیخ بتن:

ضدیخ بتن- علیرغم کمک ضدیخ بتن بدون کلراید و تمامی انواع ضد یخ های بتن در بتن ریزی در مناطق سرد سیرو رعایت استانداردها ی بتن ریزی نباید فراموش شود. باید به خاطر داشته باشید مصرف ضدیخ بتن فقط یک اقدام تکمیلی است و نباید تمهیدات بتن ریزی مانند کیورینگ و دیگر عوامل را نیز فراموش کرد .

مزایای ضدیخ بتن :

ضدیخ بتن یک افزودنی مسلح بدون کلراید است که بر اساس بهترین مواد معرفی شده علمی و صنعتی برای بتن های مسلح ساخته شده و این ضدیخ بتن  با حداکثر غلظت باعث می شود با کمترین میزان مصرف کار به نتیجه مطلوبی برسد و حتی بدون نزدیک شدن به عوارض جانبی. درساخت این افزودنی ضدیخ بتن بدون کلراید به هیچ عنوان از مواد کلرایدی کمک گرفته نشده است. در نتیجه کاره ضدیخ بتن كاهش نقطه انجماد، افزایش سرعت هیدراتاسیون، تشدید حرارت زایی بتن و تسریع زمان گیرش اولیه از ویژگی های این ضدیخ بتن است.

بسته بندی ضدیخ بتن:

ضدیخ بتن در گالنهای 20و25کیلوگرمی تولید می شود و ضدیخ بتن در صورت نیاز به صورت فله یا هر شکلی که مشتری نیاز دارد تحویل خواهد شد .

دستورالعمل مصرف ضدیخ بتن :

ضدیخ بتن را به میزان 1% الی5% وزن سیمان مصرفی به بتن در هنگام ساخت اضافه می کنید در صورتی که خواسته باشید میتوانید این ضدیخ بتن را قبل از مصرف بتن به تراک میکسر اضافه کنید که در این صورت حتماً باید میزان مصرف ضدیخ بتن را از آب مصرفی در بچینگ کاسته باشید، تا میزان آب به سیمان طرح اختلاط تغییر ننماید.

شرایط نگهداری ضدیخ بتن :

ضدیخ بتن باید به دور از تابش مستقیم نور خورشید به مدت یكسال از تاریخ تولید در بسته بندی اولیه نگهداری شود .در هنگام بتن ریزی در هوای سرد، آب موجود در بتن در هوای سرد، یخ می زند و در نتیجه آب در اثر یخبندان ازدیاد حجم پیدا می كند و هم زمان در بتنی كه در اثر سرما در حال جمع شدن است، انبساط ایجاد می نماید كه خود موجب بوجود آمدن ترك های سطحی و عمقی در بتن می گردد. پس از ذوب شدن یخ ، بتن از لحاظ حجم به حالت اولیه برنمی گردد و در همان حالت انبساطی كه در اثر انجماد آب در آن بوجود آمده است شروع به جامد شدن می نماید و با توجه به اینكه در بتن ریزی در هوای سرد روند سخت شدن بتن بسیار كند است و از طرفی ممكن است در روزهای زمستان دمای محیط در شب به زیر صفر برود و در روز چند درجه سانتیگراد بالای صفر باشد لذا قطعه بتنی ریخته شده در هوای سرد تا سخت شدن كامل ممكن است چندین بار در مقابل هجوم یخبندان و ذوب قرار بگیرد. از طرفی در زمان یخبندان فعل و انفعالات شیمیایی سیمان برای سخت شدن متوقف می شود و پس از ذوب شدن یخ چنانچه سیمان فاسد نشده باشد با قدرت كمتری شروع به سخت شدن می نماید و اگر این سیكل تكرار شود چنین قطعه ای در مقابل بارهای وارده بسیار ضعیف می باشد . افزودنی ضد یخ بتن مسلح بدون کلراید RE-350 بهبود یافته ترین ضد یخ بتن مسلح از نظر اقتصادی در محصولات فابیر كه در بازه دمایی بین 0 تا 8˚c- با كمترین هزینه قابل مصرف باشد، ضد یخ بتن مسلح Fabantifz-RE-350 می باشد که یکی از راه کارهای فابیر برای بتن ریزی در هوای سرد است. گرچه این افزودنی ضد یخ بتن مسلح تا 10 ˚c - نیز مورد استفاده قرار گرفتند، ولی پیشنهاد می گردد با توجه به غیر قابل پیش بینی بودن شرایط محیطی حین بتن ریزی در هوای سرد برای محدوده دمایی 8˚c- تا 15 ˚c- از سایر محصولات فابیر از جمله ژل های ضدیخ بتن استفاده گردد. ضد یخ بتن مسلح RE-350 یک افزودنی بدون کلراید و بر پایه ترکیبات نیتروژنی می باشد، بکار بردن مواد نیتروژنی و کلسیم نیتروژنی در ضدیخ بتن مسلح با استناد به منابع علمی بعنوان موادی که بازدارنده خوردگی میب اشند نیز مطرح شده است، بر خلاف مواد پایه کلرایدی که مصرف آنها موکداً از طرف منابع علمی و استانداردها در بتن مسلح منع گردیده است. در گذشته هنگام بتن ریزی در هوای سرد از ضد یخ های شامل کلراید بودند در بتن ها استفاده می شد اما اکنون با پیشرفت صنعت بتن و آزمایشگاه های بتن اثبات شده است که استفاده از کلر در بتن های حاوی آرماتور و انواع فلزات باعث خوردگی فلزات موجود در بتن در درازمدت می شود با این منظور استفاده از ضد یخ بتن حاوی کلراید امروزه فقط در بتن های غیر مسلح کاربرد دارد. از اینرو شرکت فابیر در تولید ضد یخ بتن خود برای بتن ریزی در هوای سرد از مواد دیگری چون نیترات بهره برده است. همچنین با توجه به آزمایش های انجام شده به علت استفاده از ترکیبات خاص در انواع ضد یخ بتن فابیر هیچ گونه کاهش مقاومت فشاری مشاهده نشده است.

روغن قالب بتن روغن قالب بتن یک نوع روغن شیمیایی رها کننده قالب بتن است که بر پایه مواد نفتی با استفاده از تركیب روغنهاى مخصوص و مواد شیمیایى ساخته می شود بطوری که محلول در آب بوده و خواص برترى نسبت به روغنهاى قالب معمولى دارد. این روغن در واكنش با مواد شیمیایى موجود در بتن یك لایه نازك دافع آب در سطح قالب تشكیل می دهد و باعث جدا سازی آسان قالب از بتن مى شود و از قالبهاى چوبى و فلزى محافظت میکند. برای جلوگیری از چسبندگی قالب به بتن و كنده شدن بتن باید از روغن قالب استفاده كرد. روغن، امولسیونی است كه با ایجاد یك لایه نازك روی سطح قالب باعث سهولت جدا شدن قالب از بتن می شود. به همین منظور به هیچ وجه از روغن سوخته استفاده نمی شود. خواص روغن قالب بتن: روغن قالب بتن باعث صاف و صیقلی شدن سطح بتن می شود. برای صرفه جویی در هزینه و زمان قالب بندی بتن از روغن قالب بتن استفاده می کنند. برای عدم نیاز به اعمال ضربات مکانیکی و افزایش عمر مفید قالبهای بتن از روغن قالب بتن استفاده می کنند. روغن قالب بتن باعث قابلیت پوشش دهندگی مطلوب روی سطح قالب بتن می شود. مزایا روغن قالب بتن: امکان استفاده از روغن قالب بتن برای انواع قالبهای بتنی و فلزی و چوبی و پلاستیکی و فایبر گلاس. تمیز سازی سریع و آسان قالبهای بتن با استفاده از روغن قالب بتن. روغن قالب بتن بر پایه آبی نیست چون باعث زنگ زدگی در قالب ها خواهد شد و با بتن بسادگی ممزوج نیست. مشخصات روغن قالب بتن: وزن روغن قالب بتن 83/0کیلوگرم است. رنگ روغن قالب بتن قهوه ای تیره است. شکل روغن قالب بتن به شکل مایع با ویسکوزیته پایین است. مقدار مصرف روغن قالب بتن: 20الی40 متر مربع به ازای هر لیتر روغن قالب بتن بسته به سطح قالب بتن است. طریقه مصرف روغن قالب بتن: سطح قالبها را می توان به وسیله پیستوله یا برس یا غلطک به وسیله روغن قالب بتن اندودکرد. بسته بندی روغن قالب بتن: روغن قالب بتن در ظرفای 220 و 20 لیتری و با بسته بندی مورد نظر قابل تحویل می باشد. طریقه نگهداری روغن قالب بتن: روغن قالب بتن در ظروف در بسته و شرایط محیطی مناسب به دور از هر نوع آلودگی مخصوصا ورود هر گونه گرد وغبار حداقل تا 18 ماه از تاریخ تولید قابل نگهداری است. نکات ایمنی روغن قالب بتن: روغن قالب بتن قابلیت اشتعال دارد، می باید نکات ایمنی را در مورد مواد قابل اشتعال رعایت کرد. در هنگام استفاده از روغن قالب بتن از دستکش و عینک ایمنی استفاده فرمایید.
کیورینگ بتن

کیورینگ بتن یك تركیب غنی شده با پایه  است برای عمل آوری بتن.كه با نگهداری رطوبت در بتن یك نوع عمل آوری موثر را انجام می دهد . در تولید کیورینگ بتن به آزمایشات و تجربیات و استانداردها توجه شده است .

کیورینگ بتن پس از اجرا و اتمام انجام نیاز های بتن به عملیات كیورینگ بتن ،براحتی به كمك سایش حاصل از ترافیك عبوری روی سطح بتن ویا هر نوع سایش ساده ای ویا به كمك فشار آب میتوانید از روی سطح بتن پاك کنید.کیورینگ بتن دارای تركیبات خاصی است كه بتن را در مقابل تشعشعات شدید آفتاب را محافظت می کند و این کیورینگ بتن باعث میشود تا بتن در این مناطق عمل آوری بهتری داشته باشند .

  کاربرد کیورینگ بتن

کیورینگ بتن نه تنها برای عموم كارهای بتنی میتواند مورد مصرف در نظر گرفته شود.

کیورینگ بتن برای سطوح وسیع بتنی طراحی گردیده

کیورینگ بتن در باند های فرودگاهها کارایی دارد.

کیورینگ بتن در جاده های بتنی استفاده می شود.

کیورینگ بتن در عرشه ی پلها کارمی شود.

کیورینگ بتن در كانالهای آبیاری بتنی مورده استفاده قرار می گیرد.

كیورینگ بتن در مناطق گرمسیری با تشعشع آفتاب کارایی خاصی دارد.

ویژگی کیورینگ بتن :

نتیجه کاربا كیورینگ بتن حاصل از این پوشش عمل آوری سطوح است که باعث میشود تا دمای سطح بتن آغشته به مواد در مقابل تابش نور خورشید محافظت شود .

امكان استفاده از كیورینگ بتن افشانه و تركیب عمل آوری بتن باعث یك اجرای مقرون به صرفه و كاهش هزینه های كارگا هی و اجرایی می شود .

کیورینگ بتن جلوگیری میکند از هدر رفتن و تبخیر آب بتن توسط کیورینگ بتن این ماده باعث می شود تا هیدراتاسیون ذرات سیمان بدون نیاز به آبپاشی و آبدهی تكمیل شود و ازاین رو باعث حاصل شدن بتنی پرمقاومت و پر دوام می شود .

کیورینگ بتن با كنترل از دست دادن رطوبت در سطح، باعث با لا رفتن كیفیت سطوح بتنی می شود و نفوذپذیری این سطوح بتنی را در مقابل عوامل مهاجم از سطح بتن به داخل بتن را كاهش می دهد و باعث حاصل شدن بتن با لایه های مقاوم سطحی می شود. این لایه های مقاوم سطحی نسبت به بتن عمل آوری نشده در سایش مقاوم تر است، بنابراین غبار در سطح بتن باعث عمل آوری شده  ولی با استفاده از کیورینگ بتن آسیب به حد اقل می رسد .

کیورینگ بتن باعث می شود تا احتمال به وجود امدن ترك در سطح بتن به حداقل برسد

میزان مصرف کیورینگ بتن:

عمل آورنده سطحی کیورینگ بتن را قبل از مصرف خوب تكان داده شود،سپس با استفاده از یك افشانه پمپی با حركت رفت وبرگشتی از فاصله حدودا 5.0 از سطح بتن روی بتنی كه بتازگی آب سطحی آن از دست رفته اسپری نمایید. میزان مصرف ماده کیورینگ بتن حدود 200cc برای هر متر مربع میباشد،كه بسته به شرایط مختلف كم یا زیاد میمی شود. .

بعد از اسپری نمودن این ماده عمل آورنده کیورینگ سطح بتنی روی سطح بتن هیچ تمهید دیگری مثل استفاده از گونی خیس ویا آب پاشی و یا كار دیگری لازم نیست و باید از هر نوع عملیاتی كه باعث آسیب دیدگی كیورینگ بتن میگردد مثل قدم زدن روی بتن ،تا خشك شدن كامل سطح بتن اسپری شده جلو گیری شود

بسته بندی کیورینگ بتن :

کیورینگ ویژه بتن در  بسته بندی های 1 کیلو گرمی ، 4 کیلو گرمی و 20کیلو گرمی  و بشكه های 200kg آماده تحویل بوده و برحسب نیاز مشتری کیورینگ بتن اماده می شود .

نگهداری کیورینگ بتن :

کیورینگ بتن   در بسته بندی اصلی و شرایط استاندارد نگهداری و در انبار سرپوشیده حداقل 6 ماه قابل نگهداری است .

 ماده کیورینگ بتن با فلش پوینت 40سانتی گراد نگهداری و دور از مواد قابل اشتعال باید نگهداری شود .

نکات ایمنی کیورینگ بتن :

کیورینگ بتن به هیچ عنوان نباید با چشم تماس پیدا کند. از تماس ماده کیورینگ بتن با پوست هم بپرهیزید . در هنگام كار با کیورینگ بتن از عینك و دستكش استفاده  نمایید. این ماده کیورینگ بتن خوراكی نیست. کیورینگ بتن آتش زا استکوتینگ بتن کوتینگ بتن یک ماده ی یک جزئی بر پایه ی مواد پلیمری محلول در آب می باشد که پس از خشک شدن کوتینگ بتن چسبندگی خوبی با سطوح بتنی پیدا می کند.این پوشش سطحی پلیمری بتن یک ماده کوتینگ بتن آماده به مصرف است که جز خواص بتن های مدفون می باشد ومی تواند انواع سازه های بتنی را در مقابل عوامل جانبی مانند آب و خاک و محیط های خورنده حفظ کند. کاربرد کوتینگ بتن: کوتینگ بتن در عایق کردن سطوح بتنی در مقابل عواملی مثل کلر و آب شور محافظت می کند.کوتینگ بتن در عایق کاری مخازن نیز کاربرد دارد .کوتینگ بتن در عایق کاری سطوح بتنی مناطق با رطوبت بالا کارایی دارد و امکان خشک کردن سطوح بتنی نیست. کوتینگ بتن با پوشش فونداسیونها و سطوحی که با خاک و یا یونهای مخرب بتن درتماس می باشند کارایی دارد. کوتینگ بتن در عایق کاری سقف ها و زیر زمین ها و تونلها به کار می رود.مزایای کوتینگ بتن: کوتینگ بتن پوشش سطحی بتن را در مقابل عواملی مثل نور خورشید ، یخ زدگی ، سرما و گرما و شوکهای حرارتی مقاوم نشان می دهد.کوتینگ بتن این پوشش سطحی بتن برای عایق کاری سطوح بتنی در محیطهای بسته که خطر انفجار و مسمومیت را دارد مناسب است.کوتینگ بتن این پوشش سطحی بتن دارای چسبندگی بسیار بالا برای سطوح بتنی است. مشخصات کوتینگ بتن: وزن کوتینگ بتن تقریبا 1 کیلو گرم است.رنگ کوتینگ بتن قهوه ای تیره است. کوتینگ بتن نقطه اشتعال ندارد.کوتینگ بتن خشک شدن زمان به دما و رطوبت ان محیط بستگی دارد. مقدار مصرف کوتینگ بتن: مقدار مصرفی کوتینگ بتن 0/3 الی0/5 کیلوگرم است و بستگی به سطح بتن دارد.طریقه ی مصرف کوتینگ بتن: کوتینگ بتن می بایست توسط اسپری نمودن و در دو پوشش روی سطوح بتنی اسپری شود.درکوتینگ بتن استفاده از برس و غلطک هم امکان پذیر است . ولی مصرف کوتینگ بتن به مراتب بیشتر از روش اسپری کردن خواهد بود . بسته بندی کوتینگ بتن : ماده افزودنی کوتینگ بتن در ظروف 200 و 20 لیتر تولید می شود .• طریقه نگهداری کوتینگ بتن: کوتینگ بتن در ظروف در بسته تولید و به دور از هر نوع آلودگی خصوصا" ورود هر گونه گرد وغبار در دمای بین 5 تا 35 درجه سانتیگراد تا یکسال قابل نگهداری است. • نکات ایمنی کوتینگ بتن :کوتینگ بتن یک ماده اشتعال زا و حاوی مواد سبک نفتی است . در محل سر پوشیده از این بتن استفاده نفرمایید و از وجود تهویه هوا در محل کار مطمئن شوید. کوتینگ بتن در هوای سرد سفت شد از حرارت دادن اجتناب فرمایید و در این صورت ماده کوتینگ بتن آماده مصرف (را در محلی که دمای بالاتر نگهداری کنید .viagra in vending machines
جمعه 24 خرداد 1398 12:28 ق.ظ

Hi there! This article couldn't be written any better! Reading through this post reminds me of my previous roommate! He continually kept talking about this. I will forward this article to him. Fairly certain he will have a good read. Thank you for sharing!
http://rondresselphotography.com
جمعه 6 اردیبهشت 1398 08:00 ب.ظ
エルメス財布コピー,偽物ブランド財布スーパーコピー超人気専門サイト問屋。
https://www.hsq.de/index.php/download
جمعه 6 اردیبهشت 1398 07:59 ب.ظ
スーパーコピーブランド専門店,ブランドコピー激安販売!
http://www.vistaprops.com/availability/retail
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 04:22 ب.ظ
シャネル時計スーパーコピー、最も良いスーパーコピーブランド専門店!
http://evergreenecoresort.com/03/
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 04:21 ب.ظ
主要の経営商品は子供から大人まで用の大注目されたモンクレール 偽物ダウンジャケット、MONCLER 偽物
livejasmin hack credit generator
جمعه 4 اسفند 1396 02:46 ق.ظ
من توانستم اطلاعات خوبی از مقالات وبلاگ شما پیدا کنم.
clash royale gems hack
دوشنبه 8 آبان 1396 08:59 ب.ظ
سلام! آیا می دانید اگر هر پلاگین برای کمک به بهینه سازی موتورهای جستجو کمک کند؟ من در تلاش برای
وبلاگ من را برای بعضی از کلمات کلیدی هدفمند رتبه بندی کنید، اما من موفق نشدم.
اگر می دانید از هر سهم لطفا به اشتراک بگذارید. قدردانی آن
real psychics
دوشنبه 8 آبان 1396 06:11 ق.ظ
من خواننده منظم هستم، چگونه همه شما هستم؟ این پاراگراف در این وب سایت منتشر شده است
واقعا عالی است
cheap phone psychics
دوشنبه 8 آبان 1396 05:10 ق.ظ
عالی! این در واقع مقاله قابل توجه است، من ایده بسیار روشن نسبت به از
این قطعه نوشتن
cheap phone psychics
دوشنبه 8 آبان 1396 05:00 ق.ظ
سلام، من اعتقاد دارم که متوجه شدم شما وبلاگ من را دیدید، بنابراین من برای بازگشت به ترجیح می رفتم. من
تلاش برای پیدا کردن مسائل به منظور ارتقاء سایت من! من به اندازه کافی آن را به اندازه کافی فرض می کنم
از چند ایده ی خود استفاده کنید!
myfreecams token hack
شنبه 29 مهر 1396 09:52 ب.ظ
من مطمئن نیستم که شما اطلاعات خود را دریافت می کنید، اما موضوع عالی است.

من نیاز به صرف وقت برای یادگیری بیشتر و یا درک بیشتر.
با تشکر از اطلاعات با شکوه، این اطلاعات را برای ماموریت من جستجو کردم.
real psychics
دوشنبه 17 مهر 1396 02:08 ق.ظ
سلام من می دانم این موضوع خالی است، اما از اینکه می دانستم از هر ویدجویی که می توانستم به آن اضافه کنم، تعجب کردم
وبلاگ که به طور خودکار صدای جیر جیر من تازه ترین به روز رسانی توییتر.
من برای مدت زمان زیادی به دنبال یک افزونه بوده ام و امیدوار بودم شاید شما تجربه ای با چیزی داشته باشید
مثل این. لطفا به من اطلاع دهید اگر به هر چیزی برسید.
من واقعا از وبلاگ شما خوشم می آید و منتظر شما هستم
به روز رسانی های جدید
What do you do for a sore Achilles tendon?
جمعه 3 شهریور 1396 05:52 ب.ظ
It's awesome in favor of me to have a web site, which is valuable in support
of my know-how. thanks admin
margarettabaribeau.wordpress.com
سه شنبه 17 مرداد 1396 07:32 ق.ظ
Simply want to say your article is as astonishing. The clarity in your submit
is simply spectacular and i can assume you're a professional in this subject.
Well together with your permission allow me to snatch your RSS feed to keep updated with
impending post. Thank you one million and please carry on the enjoyable work.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 02:25 ق.ظ
Spot on with this write-up, I actually feel this web site needs a great
deal more attention. I'll probably be back again to see more, thanks for the advice!
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 01:35 ق.ظ
I read this post completely about the comparison of newest and earlier technologies, it's remarkable article.
امین
یکشنبه 8 آذر 1394 10:55 ق.ظ
؟
امین
یکشنبه 8 آذر 1394 10:55 ق.ظ
چگونه میشود کیورینگ و کوتینگ بتن را تهیه کرد
ضد یخ بتن
دوشنبه 2 شهریور 1394 04:40 ب.ظ
مرسی از مطالب خوبتون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : reza

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان