تبلیغات
مهندسی عمران - گروت چیست وانواع گروت
مهندسی عمران

لینکدونی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

گروت چیست وانواع گروت

گروت چیست؟ گروت تشکیل شده از آب ، سیمان ، ماسه و افزودنی های متداول دیگر می باشد. از گروت ها جهت پر کردن فضاهای خالی و ترک های بزرگ ، لایه لایه شدن و یا خرد شدن استفاده می شود.از این لحاظ کاربرد گروت مشابه ملات می باشد. گروت کاربردی در زیر صفحه ستونها، آنکربلت ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها، بلت ها، ریل ها، حایل ها دارند. مهم ترین مزایای گروت ها این است که مکانی که در آن گروت ریخته می شود را کامل پر می کند. چون گروت منبست شونده خاصیت غیر انقباضی دارد از گروت آماده جهت مصارف مختلفی مثل، زیر صفحه ستون ها، آنکربلت ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها، بلت ها، ریل ها، حایل ها و ...استفاده می شود. گروت ها به گونه ای طراحی شده اند که توان جذب نیروهای وارد و انتقال آنها را به بخش زیرکار داشته باشد برای مثال در هنگام نصب انواع ماشین آلات نیروهای وارده از آن ها توسط گروت یا ملات به فنداسیون بتنی منتقل می شود. ملات ها و گروت ها باعث مقاومت های مطلوب و مطمئن و همچنین اتصال پایدار بین ملات یا گروت و سازها قرار گیرد و بر روی آن گروت یا ملات قرارگیرد از یک طرف و سطح زیرکار از طرف دیگر میشود. بطور کلی دو روش ملات ریزی یا گروت ریزی در داخل حفرات در محل اتصال آنکرو وجود دارد.

گروت ریزی با گروت یا ملات خشک در روش اول

گروت ریزی با گروت یا ملات خشک در روش اول در این روش گروت را با استفاده از نیروی تراکمی جایگذاری می شود.  در زمان  استفاده از گروت یا ملات سیال به علت روانی بودن این ماده در هنگام گروت ریزی خود به خود جایگذاری می شود.  مصرف گروت یا ملات های نوع خشک کاملاً رضایت بخشی است و در عمل در کارهای ساختمانی استفاده می شود ولی این روش جایگذاری همیشه مناسبی نیست، به همین خاطر است که در عمل تمایل با استفاده از روش گروت سیال افزایش روز افزونی دارد.

گروت ریزی با گروت سیال

 روش گروت سیال در محل هایی که حفرات تقریباً بسته و مسدود و غیر قابل دسترسی بوده استفاده می شود ولی بیرون از آن، گروت کاری براحتی امکان پذیراست.

عملکردهای گروت چیست؟

گروت باید قوام یافته و سیال باشد و در حالت معمولی جاری شود. گروت نباید دچار جداشدگی آب و سنگدانه از هم شود و ته نشین نشود. گروت نباید دچار جمع شدگی قابل ملاحظه ای شود. گروت باید توان نگهداری آب ملات بتنی و سیمان را داشته باشد. گروت باید در حداقل زمان به مقاومت مطلوبی دست یابد. مجموعه موارد ذکر شده نیازمند همگونی مخلوط، مواد چسباننده و مصالح سنگی و مواد افزودنی باشد. اگر مخلوط گروت در کارگاه ساختمانی ساخته شود و از مصالح سنگی موجود استفاده شود، دانه بندی مناسب در گروت بدست نخواهد آمد و ضمانت لازم نیز امکان پذیر نخواهد بود. برای بدست آوردن گروت درصد بهینه مواد چسباننده و افزودنی و مصالح سنگی در چنین شرایطی از نظر تکنیکی تقریباً غیر ممکن خواهد بود و از نظر اقتصادی نیز کاملاً غیر اقتصادی است. به همین دلیل است که از گروت مخلوط آماده ایده آلی برای گروت ریزی و گروت کاری استفاده می شود. این نوع گروت های مخلوط آماده تحت شرایط کنترل شده و فرموله شده و از پیش مخلوط شده در کارخانه بسته بندی می شوند. از آنجایی که خصوصیات عملکرد این مواد بطور دقیق مشخص و معلوم است، چنانچه طبق راهنمای سازنده بکار برده شوند و همچنین بطور مناسب مخلوط، تحکیم و عمل آوری شود، نتایج مثبت و رضایت بخشی را خواهید داشت.
مهمترین عامل در انتخاب گروت چیست؟
برای یک کاربرد مشخص بستگی به شرایط و خواسته های مورد نیازسرویس، گروت ریزی و یا گروت کاری دارد. هریک از این نوع گروت ها دارای خصوصیات و عملکرد مشخص و منحصر بفردی می باشند که پاسخگوی نیاز خواهند بود.
انواع گروت چیست؟
گروت منبسط شونده بر پایه سیمان. گروت سیمانی اصلاح شده با مواد پلیمری بسپار. گروت اپوکسی دوجزیی و یا سه جزیی. گروت آماده منبسط شونده .
گروت سیمانی منبسط شونده چیست؟
گروت سیمانی منبسط شونده با مقاومت اولیه و نهایی بالا و زودرس است که بستگی به دمای آب و هوایی محیط و زمان مصرفی دارد. این گروت بصورت پودر خشک بسته بندی شده، آماده مصرف می باشد و در هنگام ترکیب با آب، دارای خصوصیات انبساط حجمی دو مرحله است. انبساط اولیه گروت حاصل تصعید گازها بوده و هنگامی بوقوع می آید که پودر آن با آب ترکیب شود و به مدت 15 تا 30 دقیقه به طول انجامد. فاز دوم انبساط گروت نیز در اثر واکنش شیمیایی گیرش ملات است که یک یا دو روز بعد از اختلاط ملات آغاز می شود. به منظور حصول انبساط اولیه بهینه باید ملات را پس از اختلاط با آب سریعاً مورد استفاده قرارداد. گروت مخلوط آماده ای از نوع گروت ضد سولفات بوده و دارای سیمان پرتلند ضد سولفات بر طبق نوع و پودر میکروسیلیکا می باشد. این گروت مخصوص دمای بالای 40-10سانتی گراد بوده و چنانچه گروت ریزی در زیر دمای گفته شده صورت گیرد میزان کسب مقاومت کندتر خواهد شد.
گروت پلیمری چیست؟
گروت سیمانی اصلاح شده با مواد پلیمری دارای دو جزء می باشد.
جزء مایع گروت پلیمری چیست؟
جزء مایع پلیمری مخلوط سیمان با مقاومت بالا و دانه بندی ویژه با ماسه سیلیسی شکری، با بهترین خواص روان کنندگی است. در هنگام گروت ریزی مایع پلیمری تنها کافیست دو جزء با هم مخلوط شود.
فواید گروت پلیمری چیست؟
گروت دارای مقاومت کششی و خمشی بالااست. گروت دارای خاصیت آب بند کنندگی مطلوب است. گروت دارای خاصیت مقاومت سایشی بالااست. گروت دارای پیوند قوی با زیرسازی معدنی است. گروت دارای مقاومت بالا در برابر اثر آب شور دریا است.
گروت اپوکسی چیست؟
گروت اپوکسی شکل پذیر و بدون حلال و شامل 3 جزء می باشد. گروت اپوکسی دارای رزین اپوکسی، سخت کننده، عمل آورنده آمین و دانه بندی ویژه سیلیسی است. در هنگام مصرف گروت اپوکسی کافیست سه جزء آن با هم مخلوط شوند.
فواید گروت اپوکسی چیست؟
گروت اپوکسی باعث سخت شدن سریع سازه می شود که بستگی به دمای اطراف دارد . گروت اپوکسی دارای قابلیت بالای چسبندگی به زیر کارهای معدنی و فولادی دارد. گروت اپوکسی دارای مقاومت در برابر ارتعاشات شدید است. گروت اپوکسی باعث سخت شدن بدون جمع شدگی است. گروت اپوکسی دارای مقاومت بالا در برابر حملات مواد شیمیایی است. گروت اپوکسی دارای مقاومت مکانیکی بسیار بالایی است.
موارد مصرفی گروت اپوکسی چیست؟
گروت اپوکسی برای گروت کاری و ملات ریزی برای پیوند محکم سازه ای در شرایط باربری دینامیکی مناسب است.
گروت اپوکسی در صنایع چیست؟
گروت ریزی درکارخانه جات و ماشین آلات موتوری. گروت ریزی در ژنراتورها. گروت ریزی در پمپها. گروت ریزی در ریل جرثقیل ها گروت ریزی در سیستمهای انبارهای بلند.گروت ریزی:
 گروت ریزی با گروت سیمانی مناسب می باشد که دارای خاصیت غیر انقباضی و مقاومت بسیار بالا می باشد. گروت ریزی را می توان جهت پر کردن فضای خالی بین صفحات نشیمن و دستگاه های صنعتی و سازه های سنگین که نیاز به تحمل لرزه و فشار بسیار زیاد است استفاده می کنند گروت ساخت فابیر مطابق با استاندارد طراحی و ساخته شده است و مناسب برای گروت ریزی میباشد.
 معمولا امکان گروت ریزی قبل از نصب سازه های فلزی وجود ندارد. (زمانی که قصد گروت ریزی زیر استراکچر یا ستون میباشد و ویا گروت برای بیس پلیت ) گروت ریزی بعد از نصب بیس پلیت و تراز کردن انجام میگیرد که برای گروت ریزی بهتر است یک گروت منبسط شونده باشد.
 گروت ریزی برای این انجام می شود که فضای خالی زیر بیس پلیت و فونداسیون را تراز کند و در واقع گروت ریزی برای تنظیم تراز بیس پلیت بکار می رود بنابراین قبل از نصب اسکلت، بیس پلیت باید تراز باشد. البته در بعضی سازه های کوچک و دکل های جدار پوسته ای اسکلت با بیس پلیت همزمان است که در این حالت بعد از نصب بیس پلیت گروت ریزی می کنند.
 برای گروت ریزی بهتراست که قالب از دو طرف روبروی هم فاصله بیشتری با لبه پلیت داشته باشه تا در هنگام گروت ریزی از یک طرف مخلوط گروت و آب رو که غلظت مناسبی داره و حالت خمیر روان رو داره بریزید تا هوا از یک سمت دیگه خارج بشه. ضربه های کوچک به قالب و پلیت برای خارج شدن هوا بی تأثیر نیست.
برای گروت ریزی بهتراست که قالب از دو طرف روبروی هم فاصله بیشتری با لبه پلیت داشته باشه تا در هنگام گروت ریزی از یک طرف مخلوط گروت و آب رو که غلظت مناسبی داره و حالت خمیر روان رو داره بریزید تا هوا از یک سمت دیگه خارج بشه. ضربه های کوچک به قالب و پلیت برای خارج شدن هوا بی تأثیر نیست.

خواص گروت ریزی با گروت فابیر: گروت ریزی را در مقاطع با ضخامت 10 الی 100 میلی مناسب می باشد. گروت ریزی برای استحکام بالا در تمامی سنین اجرا می شود. گروت ریزی در تراوایی کم و دوام بالامورد استفاده قرار می گیرد. زمان انبساط گروت ریزی در شروع 15 دقیقه و در پایان 2 ساعت می با شد. بعد از گروت ریزی مقدار انبساط گروت 2% در 24 ساعت است. برای آماده سازی سطوح برای گروت ریزی سطوحی که قصد گروت ریزی را دارید باید از هر گونه آلودگی روغنی ،گرد و خاک پاک کرد. استفاده از پمپ باد جهت دور کردن گرد و خاک قبل از گروت ریزی توصیه می شود .

 روش مصرف گروت زمان گروت ریزی : به مدت 2 تا 3 ساعت قبل از گروت ریزی باید سطوح را کاملا غرقاب کرد و در زمان گروت ریزی باید آب اضافی را از روی سطح خشک کرد یا گرفت. صفحات ستونی که قرار است زیر آنها گروت ریزی انجام شود باید از هر گونه آلودگی پاک شده و روی آنها سوراخهایی برای خروج هوا قرار داده شود . در مکا نی که می خواهیم گروت ریزی انجام دهیم باید به نحوی قالب بندی شده باشد که به هیچ وجه نشت رطوبت در آن اتفاق نیفتد . اندازه مناسب آب برای گروت ریزی برای هر کیسه 25 کیلویی است: جهت گروت خمیری شکل حدود 5/3 لیترآب اضافه می کنیم . جهت گروت روان حدود 5/4 – 4 لیترآب اضافه می کنیم. جهت گروت ریزی آب را داخل ظرف مناسب ریخته و کل پودر را کم کم اضافه کرده و با یک میکسر مکانیکی مناسب اختلاط را به مدت 5 دقیقه تکمیل کنید . گروت ریزی حداکثر به مدت 15 دقیقه پس از اختلاط انجام می گیرد. زمانی که ضخامت مقطع گروت ریزی کمتر از 15 سانتی متر باشد می توان در یک مرحله گروت ریزی کرد ولی برای ضخامت های بیشتر باید از سنگدانهای با ضخامت 15 میلیمتر نسبت حجمی را با گروت استفاده کرد تا اثرات زیانباز حاصل از هیدراتاسیون از بین برود .

 توجه : گروت ریزی باید پیوسته ویکباره انجام شود به همین دلیل باید قبل از اجرای گروت ریزی برنامه ریزی لازم جهت تولید پگ های مختلف در مقاطع زمانی مناسب انجام می شودکه به محض اتمام پگ بعدی آماده ریزش باشد . برای گروت ریزی حجیم توصیه می شود از پمپ های مناسب استفاده شود. بعد از اتمام عمل آوری گروت ریزی مناسب باید با مواد یا گونی خیس و یا آب پاشی محافظت شود . نکات قابل توجه جهت گروت ریزی در هوای گرم: مصالح اولیه گروت ریزی قبل ازآماده سازی در هوای خنک قرار گیرد و استفاده شود. خنک کاری تجهیزاتی که در معرض مستقیم گروت ریزی هستند بسیار مهم است . حدالمقدور از گروت ریزی در ساعات گرم روز خودداری کنید . برای گروت ریزی برنامه ریزی مناسبی جهت پیوسته و بدون توقف انجام دهید . دمای آب مصرفی برای گروت ریزی کمتر از 20 سانتی گراد باید باشد . شکل ظاهری گروت ریزی: شکل ظاهری گروت به صورت پودر است. گروت به رنگ خاکستری است.

بسته بندی گروت : گروت درکیسه های 25 کیلویی تولید می شود .

 شرایط نگهداری گروت : ازتماس مستقیم گروت با پوست وچشم خودداری کنید. هنگام اختلاط گروت از تنفس جلوگیری کنید. هنگام کار با گروت از دستکش و عینک ایمنی و ماسک استفاده کنید . گروت را در محیطهای خشک و پاکتهای در بسته نگهداری می کنند. مدت زمان نگهداری گروت یک سال پس از تولید است.


گروت سیمانی
 گروت سیمانی حاوی سنگدانه های سیلیسی با ضریب اصطكاكی بالا و بزرگترین سنگدانه را دارد برای اتصال بیس پلیت و فونداسیونها همراه با بارگذاری دینامیكی كه ضریب اصطكاك بین صفحه ستون و فونداسیون است گروت سیمانی فابیر با توجه به کاربرد می تواند بعنوان یک گروت سیمانی منبسط شونده با افزایش حجم کنترل شده مورد استفاده قرار گیرد، این گروت سیمانی یك گروت مخلوط شده و آماده به مصرف است كه به هیچ افزودنی جز آب برای آماده شدن جهت استفاده احتیاجی به مواد دیگر ندارد. گروت سیمانی برای مواردی نیاز است كه گروت با افزایش حجم کنترل شده و فاصلۀ دو المان سازه ای نسبتاً نزدیك به هم باشد را پر نموده و خللی باقی نذارد.در این مورد بیشترین مصرف را دارد. گروت سیمانی در فونداسیون های صنعتی نیز کاربرد دارد. گروت سیمانی همچنین برای ثابت نگه داشتن انكربولت های نسبتاً بزرگ صنعتی استفاده زیادی دارد. گروت سیمانی یك ماده با كارایی بالا و صحولت کار با گروت سیمانی می باشد بنابراین گروت سیمانی را می توان به یك منبسط شونده با رنج وسیع مصرفی در سازه های سنگین گسترش داد گروت سیمانی منبسط شونده با مقاومت اولیه و نهایی بالا که این مقاومت گروت سیمانی به به دمای آب و هوایی محیط و زمان مصرفیرابته مستقیم دارد. گروت سیمانی به شکل پودر خشک بسته بندی شده، آماده مصرف می باشد و در هنگام ترکیب با آب، دارای خصوصیت و ویژه انبساط حجمی در دو مرحله است. انبساط اولیه گروت سیمانی حاصل تصعید گازها بوده و هنگامی بوقوع می پیوندد که پودر آن با آب ترکیب می شودو به مدت 15 تا 30 دقیقه بطول می انجامد. انبساط دوم گروت سیمانی نیز در اثر واکنش شیمیایی گیرش گروت است که یک یا دو روز بعد از اختلاط گروت سیمانی شروع میشود می شود. برای انبساط اولیه گروت سیمانی بهینه بایستی گروت سیمانی را پس از اختلاط با آب به سرعت مورد استفاده قرارداد. گروت سیمانی برای اینکه از تبخیر سریع رطوبت در امان باشند باید عمل آوری شوند. عمل آوردن گروت سیمانی با استفاده کیورینگ و یا با استفاده از گونی خیس پس از ریختن گروت سیمانی انجام می شود.

 کاربرد گروت سیمانی : کار برد اول گروت سیمانی در زیر صفحه ستون و بیس پلیت صنعتی است . جایی که ضریب اصطكاك بین صفحه ستون و گروت سیمانی، مورد نظرگرفته می شود. گروت سیمانی در كاشت بولت نیز کاربرد دارد. مصرف عمومی گروت سیمانی به عنوان یک ملات بدون جمع شدگی و روان با کمترین خلل میباشد. گروت سیمانی در پمپ تزریق بتن مورده استفاده قرارمی گیرد و با خاصیت منبسط شونده خود را برای استفاده در پمپ تزریق بتنبه خوبی عمل میکند. برای پمپ پذیری بیشتر بتن در پمپ تزریق و برای افزایش روانی بتن در پمپ و کاهش استهلاک در پمپ از فوق روان کننده بتن و ژل میکروسیلیس میتوانید استفاده کرد .

 مزایا ی گروت سیمانی :
گروت سیمانی نوع گروت منبسط شونده است حاوی تمامی افزودنی های لازم و مواد مورد نیازه سیمانی و سنگدانه می باشد و نیاز به هیچ جیز دیگر بجز آب ندارد . گروت سیمانی گروت منبسط شونده است که دارای سنگدانه های آهنی نمی باشد چون دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شود . گروت سیمانی دارای افزایش حجم کنترل شده است که با ایجاد سیستم انبساط گازی در مرحله بتن تازه، جمع شدگی و نشست در مواد را جبران می کند . درگروت سیمانی مقاومت فشاری در كوتاه مدت و دراز مدت زیاد است و با در نظر گرفتن مواد افزودنی آن با توجه به استانداردهای لازم می باشند.

 بسته بندی گروت سیمانی : گروت سیمانی در سطل ها 3-10-20-25 کیلوگرمی و یا در كیسه های 20 و 25 کیلوگرمی آماده تحویل می باشد.

مشخصات گروت سیمانی :
گروت سیمانی به شکل پودری است که این گروت سیمانی دارای سنگدانه است.

نگهداری گروت سیمانی : گروت سیمانی در بسته بندیهای اصلی بدور از رطوبت و گرمای شدید و حداقل 12 ماه قابل استفاده است . در غیر این صورت مدت تاریخ انقضاء گروت سیمانی زودتر فرا می رسد .

 مصرف گروت سیمانی گروت : گروت سیمانی در دو حالت روان و خمیری قابل استفاده است . در صورت نیاز به حالت رونده و خود تراز شونده گروت سیمانی هر كیلوگرم از را با 150 cc الی 200 cc آب مخلوط کرده و مورد مصرف قرار دهید. توجه فرمایید استفاده از آب بیش از میزان نیاز مقاومت فشاری را دچار آسیب خواهد كرد . •در صورت نیاز به حالت خمیری پلاستیك هر كیلوگرم را با 135 cc الی 145 cc آب مخلوط نموده و استفاده کنید. • قبل از مصرف گروت سیمانی حتما سطوح را از هر گونه چربی و آلودگی پاک کنید . • مخلوط کردن گروت سیمانی و گروت منبسط شونده و آب را سریع مصرف کنید . • در مناطق گرمسیر حتی المقدور برای آب مورد نیاز گروت سیمانی از آب سرد استفاده نمایید و وسایل را از گرمای شدید حفظ کنند .

مشخصات گروت سیمانی: مقاومت فشاری گروت سیمانی یك روزه هفت روزه بیست و هشت روزه. مقاومت خمشی فاب گروت یك روزه هفت روزه بیست و هشت روزه. زمان لازم برای مصرف گروت سیمانی برای شروع 15 دقیقه تا پایان کار2 ساعت. وزن گروت سیمانی تازه مرطوب تقریباً 2170 کیلو گرم است.

ملات خمیری است که مورد استفاده برای اتصال بلوک های و ساز ها و پر کردن شکاف بین آنها مورد استفاده قرار می گردد
 
ملات می تواند در بلوک های سنگ، آجری و انواع بلوک مورد استفاده قرار گیرد ، ملات پس از استفاده سخت می شده در نتیجه یک ساختار با دانه ها سفت و سخت ایجاد میکند ملات های مدرن معمولا از مخلوطی از شن و ماسه، اجزا که بهم پیوسته هستند مانند سیمان و یا آهک، و آب ساخته شده است. ملات برای تعمیر نیز مورد استفاده قرارمی گیرد.

 ملات هوازی: ملات هایی که ترکیبات و انفعالات آنها در هوای خشک انجام شده و به ملات هایی که در هوای خشک به استحکام لازم می رسند ملات هوازی گفته می شود. در صورتی که به ملات هوازی آب برسد یا به این ملات رطوبت برسد دچار تغیرات شده و طبله میکند و اگر این نوع ملات برای پر کردن و برای اتصال بلوک استفاده شده باشد سازه دچار مشکل شده و می تواند موجب خراب شدن سازه گردد.
ملات آبی: ملات که انفعالات با وجود رطوبت و یا در آب انجام می شود و به استحکام میرسد ملات آبی می باشد .در صورت که ملات آبی در هوای خشک قرار گیرد، حرارت باعث پوک شدن آن ملات می‌شود. پوکی در ملات باعث خرابی سازه می گردد. به طور کلی مقاومت ملات به موارد مختلی و نوع و کاربرد سازه وابسته می باشد.و باید با توجه به آن ملات مورد نطر را انتخواب کرد. ملات سیمان پورتلند (که اغلب به سادگی به عنوان ملات سیمانی شناخته می شود) و با مخلوط کردن سیمان پرتلند معمولی (OPC)، آهک هیدراته، و دانه ها (شن و ماسه) با آب ایجاد می شود. ملات سیمان پلیمری ملات سیمان پلیمری (PCM) این ملات ساخته شده از موادی است که تا حدی جایگزین سیمان در ملات سیمان معمولی می باشد. و با پلیمر ساخته شده است. مواد افزودنی پلیمری عبارتند از لاتکس یا امولسیون، پودر redispersible پلیمر، پلیمرهای محلول در آب، رزین مایع و مونومر است. این ملات ها دارای نفوذ پذیری کم می باشند، و با کاهش نفوذ پذیری در این ملات مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است. این گونه ملات ها بدون ترک خوردگی و جمع شدگی میباشند، به طور عمده برای تعمیر سازه های بتنی طراحی شده است. برای مثال MagneLine. ملات تولیدی فابیر شرح این ملات ملات خشک فابیر یک ملات خشک با ضریب اصطکاکی زیاد و شامل سنگدانه های سیلیسی مناسب برای اتصال بیس پلیت و فونداسیونهای میباشد این ملات یک ملات خشک می باشد که آماده مصرف بوده و بجز آب نیاز به افرودنی دیگری ندارد. این ملات بیشتر مصرف را در مواردی که لازم است ملاتی با مقاومت بالا وروانی خوب فاصلۀ دو المان سازه ای که نسبتاً نزدیک به هم بوده ( تغریبا 4 الی20 cm) را پر کرده دارد این ملات به دلیل روانی مناسب خلل و فرجی باقی نمیگذارد. همچنین از این ملات جهت فیکس کردن انکربولت های نسبتاً بزرگ استفاده می شود. ملات فابیر یک ملات با راحتی در مصرف و کارایی بالا می باشد .
موارد کار برد این ملات
• این ملات در مصارف عمومی یک ملات بدون جمع شدگی با روانی مناسب که دارای حداقل خلل و فرج در ملات میباشد. • این ملات فابیرکاربرد گسترده درپرکردن فواصل دوالمان سازه که نسبتاً نزدیک بهم هستند ( تغریبا 4 الی20 cm) و نیازمند به مقاومت و روانی بالا دارند دارد. • دیگر استفاده این ملات در زیر صفحه ستون و بیس پلیت های صنعتی میباشد که ضریب اصطکاک بین صفحه ستون و گروت مورد نظر مهندس طراح می باشد. • از این ملات در کاشت بولت استفاده می شود. خواص این ملات • ملات فابیر به دلیل آن که مواد افزودنی آن کاملا مطابق استاندارده می باشند دوام این ملات نیز تضمین شده است. • ملات فابیر حاوی تمام افزودنی های لازم و مواد سیمانی و سنگدانه می باشد. • این نوع ملات فابیرشامل افزودنی ملاتی است که روانی مناسب به ملات داده وموجب استحکام و مقاومت بالای آن میگردد. • ملات تولیدی فابیر شامل سنگدانه های آهنی نمی باشد. • این ملات با ایجاد سیستم انبساط گازی جمع شدگی و نشست در ملات را جبران می نماید. بسته بندی ملات فابیر این ملات در سطل های 3- 10-20و 30 کیلو گرمی و در کیسه های 20 و 25 آماده تحویل می باشد. شکل این ملات این ملات حالت مخلوط پودر و سنگدانه دارد.
 طریقه نگهداری ملات: این ملات 12 دربسته بندی اصلی بدور از رطوبت و حرارت قابل استفاده می باشد. ونه و افزایش حاشیه خطا برای تجزیه و تحلیل

 

ملات های مختلف از دیرباز تاکنون استفاده شده است که عبارتند از:

ملات گل

ملات کاهگل

ملات گل آهک

ملات ساروج

ملات ساروج گرم

ملات ساروج سرد

ملات گچ

ملات گچ و خاک

ملات گچ و ماسه

ملات گچ و آهک

ملات ماسه سیمان

ملاتهای ماسه سیمان آهک

ملات سیمان بنایی

ملات ماسه آهک

ملات خشک


بتن آماده

بتن آماده شرح بتن آماده بتن آماده مصرف تولیدی شرکت فابیز یک بتن آمده ای است که بعد از مخلوط شدن بتن آمده با آب و یک افزودنی بتن مورد نیاز یک بتن آماده و بدون انقباض تولید میکند که در آن بتن به دلیل درشتی دانهای موجود در بتن آماده برای استفاده درسازه های نیمه حجیم مناسب است. بتن آماده ساخت فابیر از لحاظ استحکام دارای خواص شیمیایی و مکانیکی خوبی میباشد. و این بتن آماده برای نصب ماشین آلات صنعتی و فنداسیون استفاده میشود. برای دست یابی به مقاومت 280 kg / m2 در نمونه استوانه ای و روانی حدود 17 cm لازم میباشد که برای هر کیسه 25kg CA2.5 kg ژل تخصصی و 1.3 تا 1.4 لیتر آب را با بتن آماده مخلوط کرد. با این ترکیب درهفت روز مقاومت بتن به 320 kg / m2 در 28 روزه به 380 kg / m2 بر روی نمونه استوانه ای خواهد رسید . برای. بتن آماده و موارد کار برد • بتن آماده با خاصیت بدون جم شدگی برای در گروت ریزی نیمه حجیم زیر پی ها ی صنعتی. • مرمت سازه های صنعتی که نیاز به بتن آماده بدون انقباض دارد. و پر نمودن چاله باکسهای نیمه حجیم با بتن آماده. جهت مشاوره و دریافت اطلاعت بیشتر در مورد تولید بتن آماده و قیمت بتن آماده می توانید با واحد فروش شرکت فابیر تماس حاصل فرمایید . خواص بتن آماده فابیر • بتن آماده فابیر با یک افزودنی بتن شامل تمام مواد سیمانی و سنگدانه می باشد . • بتن آماده فابیر دارای مواد افزودنی مخصوصی میباشد که به بتن آماده استحکام و روانی مناسبی دارد. • بتن آماده تولید شده با مواد افزودنی فابیر مشکل انقباض در بتن جوان را با انبساط گازی جبران میکند. • در ساخت بتن آماده فابیر سنگ دانه های آهنی استفاده نشده است و این بتن آماده با استاندارد های مورد نیاز تولید شده و استحکام و دوام این بتن آماده گارانتی شده است. تحویل بتن آماده بتن آماده فابیر در كیسه های 25کیلو گرمی آماده تحویل می باشد. و یا این بتن آماده به صورت درخواست مشتری بسته بندی و قابل تحویل می باشد. شکل طاهری بتن آماده این بتن آماده به صورت مخلوط پودر و سنگدانه تولید وعرضه میگردد . نگهداری و انبار بتن آماده بتن آماده تولیدی فابیر در کیسه های اصلی بدور از رطوبت و گرمای زیاد تا یک سال قابل استفاده می باشد. و در شراط نگهداری دیگر ممکن است تاریخ انقضا بتن آماده کمتر باشد. دستوالعمل مصرف بتن آماده: • قبل از مصرف بتن آماده از پاک شدن سطوح از هر گونه آلودگی و چربی و سنگ ریزه های سست و زا ئد دیوارهایی که قبلا بتن ریزی شده اطمینان حاصل نمایید. • پس از به خوبی مخلوط کردن بتن آماده با آب آن را سریع استفاده نمایید. • بهتر است که در مناطق گرمسیر آب مورد نیاز بتن آماده به دمای 4 درجه سانتی گراد برسد. وزن مخصوص بتن آماده تازه مرطوب: وزن مخصوص بتن آماده تازه مرطوب حدودا 2370kg/m بسته به درست بودن روش مصرف بتن آماده و اختلاط آن مطابق دستور العمل توصیه شده می باشد.


will taking half a viagra work
جمعه 24 خرداد 1398 12:28 ق.ظ

I was suggested this website by way of my cousin. I am now not sure whether this put up is written by him as no one else know such certain approximately my trouble. You are wonderful! Thank you!
http://www.djtsurfacing.co.uk/drainage
جمعه 6 اردیبهشت 1398 07:59 ب.ظ
ロレックス デイトジャスト 116231G コピー 時計
http://www.allfresco.ru/contacts
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 04:22 ب.ظ
ブランド財布コピー、ブランドバッグコピー、ブランド腕時計コピー市場(rasupakopi.com)。全部まじめな人ですので
https://midirectorioempresarial.es/noticias/page/20/
چهارشنبه 28 فروردین 1398 03:56 ب.ظ
スーパーコピーブランド優良店 – スーパーコピーブランド優良店
http://www.physiokinetics.gr/podilasia
چهارشنبه 28 فروردین 1398 03:55 ب.ظ
ブランドコピー財布,スーパーブランドコピー激安,ブランドスーパーコピー,ルイヴィトン財布コピー,シャネルコピー,グッチコピー
http://www.siv-marsens.ch/buts
یکشنبه 18 فروردین 1398 05:14 ب.ظ
スーパーコピー時計代引きN品激安通販専門店
Saudi
یکشنبه 18 شهریور 1397 03:26 ق.ظ
Tгuly wһen someone doesn't bе aware of tһen itѕ uup to other people that thеy wiⅼl assist, so ere it occurs.
Saudi
یکشنبه 18 شهریور 1397 03:23 ق.ظ
Tгuly wһen someone doesn't bе aware of tһen itѕ uup to other people that thеy wiⅼl assist, so ere it occurs.
Kingsley
پنجشنبه 4 مرداد 1397 04:36 ق.ظ
I'm really enjoying the theme/design of your website.
Do you ever run into any browser compatibility issues? A number of my
blog readers have complained about my website not working correctly in Explorer
but looks great in Chrome. Do you have any ideas to help fix this issue?
Cialis pills
جمعه 17 فروردین 1397 08:11 ب.ظ

You said it perfectly..
cialis rezeptfrei free generic cialis cialis pas cher paris cialis 20 mg best price cilas enter site very cheap cialis cialis cipla best buy generic cialis 20mg tablets acquistare cialis internet miglior cialis generico
Generic cialis
جمعه 3 فروردین 1397 04:43 ب.ظ

Cheers. Terrific information!
buy generic cialis il cialis quanto costa buy cialis uk no prescription trusted tabled cialis softabs the best site cialis tablets tadalafil 20mg cialis 200 dollar savings card cialis dose 30mg rezeptfrei cialis apotheke when will generic cialis be available
Generic cialis
یکشنبه 27 اسفند 1396 11:38 ب.ظ

Whoa lots of useful material.
rx cialis para comprar order generic cialis online generic cialis in vietnam cialis for daily use cialis online deutschland how much does a cialis cost cialis qualitat cialis en 24 hora cialis online holland cialis in sconto
std testing cost
شنبه 13 آبان 1396 05:09 ب.ظ
من بازدید کننده منظم هستم، چگونه همه شما هستم؟ این مقاله در
این صفحه وب واقعا درخشان است.
ask a psychic question
چهارشنبه 10 آبان 1396 05:49 ب.ظ
سلام، فقط می خواستم به شما بگویم، من این مقاله را دوست داشتم.
مفید بود در حال ارسال پست!
Do compression socks help with Achilles tendonitis?
پنجشنبه 23 شهریور 1396 03:43 ب.ظ
I loved as much as you will receive carried out right here.
The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get got an nervousness over that you wish be delivering the following.

unwell unquestionably come more formerly again as exactly the
same nearly a lot often inside case you shield this increase.
How do you strengthen your Achilles tendon?
جمعه 10 شهریور 1396 09:32 ق.ظ
We're a group of volunteers and opening a new scheme in our
community. Your website offered us with valuable info to work
on. You've done a formidable job and our whole
community will be thankful to you.
Blanche
دوشنبه 16 مرداد 1396 10:20 ب.ظ
That is very fascinating, You're an excessively professional blogger.

I've joined your rss feed and sit up for in search of extra
of your excellent post. Additionally, I've shared your website in my social networks
Troy
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:55 ق.ظ
Hey I am so grateful I found your web site, I really found you by error, while I was searching on Yahoo for something else,
Regardless I am here now and would just like to say thanks a lot for a marvelous
post and a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don't have time to look over it all at the minute
but I have book-marked it and also included
your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the excellent job.
سجاد
دوشنبه 17 شهریور 1393 11:18 ق.ظ
سپاس گزار از اطلاعات شایان و مستحسین شما
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : reza

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان